آموزش سکوریتی به فارسی – Recht der öffentlichen Sicherheit und Ordnung قسمت اول

آموزش سکوریتی به فارسی – Recht der öffentlichen Sicherheit und Ordnung قسمت اول

لفطا قبل از خواندن مقاله آموزشی این متن را مطالعه کنید:

به دلیل حجیم بودن مطالب ما در اینجا فقط تیترها را به آلمانی نوشته و توضیحات را به فارسی ترجمه کرده ایم. کسانی که در کلاسها شرکت میکنند در هر صورت کتاب آلمانی را از آموزشگاه دریافت خواهند کرد.پس نیازی به دوباره نوشتن متن به آلمانی نخواهد بود.

فصل اول از آموزش سکوریتی به فارسی

قانون امنیت و نظم عمومی چیست؟

Was ist das Recht der öffentlichen Sicherheit und Ordnung?

قانون امنیت و نظم عمومی چیست؟

به طور کلی قانون امنیت و نظم عمومی به معنای کلیت قوانین ، مقررات و حقوق نانوشته است که اساس همزیستی انسان ها در ملاء عام را تشکیل می دهد.

امنیت عمومی مصونیت حقوق آلمان ، عملکرد دولت و منافع قانونی فردی را تضمین می کند.

از طرف دیگر ، نظم عمومی از همه قوانین نانوشته همزیستی روزانه انسان ها محافظت می کند.

Was ist Recht?

قانون قابل اجرا از مجموع همه قوانین ، احکام و هنجارهای یک جامعه که با هم یک سیستم را تشکیل می دهند ، ناشی می شود. اما احکام دادگاه (اصطلاحاً فقه ) نیز بر قوانین جاری تأثیر دارد. هدف این سیستم حقوقی تنظیم همزیستی همه مردم آلمان است. اینها به عنوان مثال شامل قانون کیفری (StGB) ، قانون اساسی (GG) اما سایر زمینه های حقوقی مانند قانون مدنی (BGB) است.

Was ist ein Staat?

1. Land 
2. Volk 
3. Verfassung 

دولت چیست؟

یک ایالت از سه بخش مهم تشکیل شده است.

1. کشور (مساحت روی زمین)
2. مردم (چندین نفر که به ایالت علاقه دارند)
3. قانون اساسی (مهمترین سند قانونی یک ایالت – در آلمان قانون اساسی)

اگر یکی از سه قسمت از دست رفته باشد ، سیستم یک دولت نیست.

به عنوان مثال آلمان یک ایالت و دولت است چون : کشور ، مردم و قانون اساسی دارد.

Föderalismus 

 

فدرالیسم

این بدان معناست که چندین واحد سازمانی یک کل را تشکیل می دهند.

جمهوری فدرال آلمان به 16 ایالت فدرال تقسیم می شود.
اینها دولتهای خود ، دولتهای ایالتی و قوانین خاص خود را در سطح ایالت دارند. علاوه بر پلیس فدرال ، پلیس نیز بین ایالت های فدرال تقسیم شده است. این تعامل بین دولت فدرال و ایالت های فدرال به عنوان فدرالیسم شناخته می شود.

 

 

Gewaltmonopol

هرکسی که انحصار خشونت را دارد می تواند از خشونت فیزیکی استفاده کند.

در آلمان ، انحصار نیرو فقط به ارگانهای دولتی (به عنوان مثال پلیس) واگذار می شود. بنابراین افراد خصوصی عموماً مجاز به اعمال خشونت فیزیکی علیه افراد دیگر نیستند.

استثنا: در برخی شرایط ، شخص خصوصی نیز ممکن است از خشونت استفاده کند. این امکان وجود دارد ، به عنوان مثال ، در دفاع از خود یا شرایط اضطراری ، یا در دفاع از اموال یا مالکیت (حقوق همه).

Privates Sicherheistmonopol

برخلاف انحصار نیرو ، انحصار امنیت خصوصی در دست صنعت امنیت خصوصی است. سرویس های امنیتی مسئول امنیت در رویدادها یا اشیاء خصوصی هستند.

بنابراین ، کارگران امنیتی خصوصی بر اساس حقوق همه ، کارکنان دارایی و دلایل توجیه فعالیت می کنند. هر شخص دیگری در آلمان از این حقوق برخوردار است.

Gewaltenteilung

تفکیک قوا به این معنی است که قدرت دولت بین چندین نهاد توزیع می شود.

هدف این تقسیم ، کنترل متقابل قوا است. این مانع از آن می شود که یک نهاد تنها قدرت داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند (به عنوان مثال دیکتاتوری).

Hoheitliche Rechte

حقوق حاکمیتی حقوقی است که فقط دولت از آن برخوردار است. به عنوان مثال ، پلیس یا اداره نظم عمومی می توانند از حقوق حاکمیت استفاده کنند.

از سوی دیگر ، شهروندان عادی و کارگران امنیتی هیچ حق حاکمیتی در اختیار ندارند. (این تنها در موارد بسیار بسیار نادر امکان پذیر است: حفاظت از مناطق امنیتی ، فرودگاهها یا نیروگاههای هسته ای. و سپس این حقوق نیز به طور خاص تعریف شده و به شدت محدود شده است.)

پلیس اساساً مسئولیت ایمنی و نظم عمومی (به عنوان مثال کنترل تردد) را بر عهده دارد ، اما می تواند در بخش خصوصی نیز اقداماتی را انجام دهد ، به عنوان مثال ، حکم جستجو یا خطر قریب الوقوع. شما حق حاکمیت دارید پلیس و دادستانی عمومی باید همه جنایاتی را که مورد توجه آنها قرار می گیرد ، تحت اصطلاح “اصل قانونی بودن” تحت تعقیب قرار دهند.

نگهبانان یک شرکت امنیتی تنها مسئول امنیت خصوصی هستند. بنابراین شما اجازه ندارید برای امنیت و نظم عمومی کار کنید و همچنین هیچ حق حاکمیتی ندارید. آنها معمولاً در حقوق خانگی خصوصی (به عنوان مثال دیسکو) استفاده می شوند. نگهبانان خصوصی می توانند جنایات را طبق اصطلاح “اصل فرصت” دنبال کنند ، اما مجبور به انجام این کار نیستند.

öffentlichen und privaten Recht

حقوق خصوصی کلیه روابط بین شهروندان و شهروندان را تنظیم می کند.

هر دو طرف از نظر قانونی برابرند (اصل هماهنگی)

مثال : قانون مدنی ، قانون ارث ، حقوق تعهدات ، حقوق خانواده و غیره.

حقوق عمومی ، از سوی دیگر ، تمام روابط بین دولت و شهروندان را تنظیم می کند.برخلاف حقوق خصوصی ، در حقوق عمومی دولت بر شهروند مقدم است. (اصل تبعیت)

مثال : حقوق جزا ، حقوق اساسی ، حقوق بین الملل و غیره.

PublicPrivatePartnership

 به معنای واقعی کلمه به معنای همکاری عمومی و خصوصی است.

این به معنی همکاری بین نهادهای عمومی (به عنوان مثال پلیس) و نهادهای خصوصی (به عنوان مثال خدمات امنیتی) است. هدف از این همکاری بستن فاصله بین امنیت عمومی و خصوصی و دستیابی به بیشترین احساس امنیت ممکن برای سایر افراد است.

برای مشاهده آموزش سکوریتی به فارسی – Recht der öffentlichen Sicherheit und Ordnung قسمت دوم ، اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده آموزش سکوریتی به فارسی قانون تجارت Gewerberecht قسمت اول ، اینجا را کلیک کنید .

چنانچه این مطالب برای شما مفید بوده لطفا به این مقاله امتیاز داده و حتما نظر خود را  در قسمت نظرات بنویسید تا تیم ما تصمیم بگیرد که این ترجمه ها برای شما ادامه پیدا کند یا خیر ؟

رای کاربران
[میانگین 4.3 از مجموع 35 رای]